Ostatnie wydawnictwa

Z kto.klodzko.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Spis treści

ROCZNIK KTO za 2019 rok

29 kwietnia 2020 ukazał się kolejny Rocznika Kłodzkiego Towarzystwa Oświatowego, a w nim: podsumowanie działalności KTO i Szkoły Społecznej w 2019 roku oraz artykuł Janusza Laski "Quo vadis oświato?".

Format A5. Objętość 44 strony. Nakłda 200 egz.

RocznikKTOza2019-www okl.jpg


WYPRAWA. OPOWIEŚĆ O HERBIE KŁODZKIM

20 kwietnia 2020 Kłodzkie Towarzystwo Oświatowe wprowadziło na lokalny rynek księgarski nowe wydawnictwo noszące tytuł "Wyprawa. Opowieść o herbie kłodzkim". Książkę napisała Irena Klimaszewska a bogato ilustrował Jacek Adamowski. To już drugie wspólne wydawnictwo tej pary autorów. Tak jak poprzednie, składa się ona z dwóch części: w pierwszej znajduje się siedem bajkowych opowieści skrzata Tymoteusza o tym jak drużyna dzielnych wojów z kłodzkiego grodu wyruszyła do króla w Pradze po herb dla miasta. W drugiej części znajdujemy naukowe informacje historyczne o czasach, które opisuje baśń, ilustrowane mapami, księgami i innymi artefaktami ze zbiorów Muzeum Ziemi Kłodzkiej. Także ta część jest napisana bardzo przystępnym językiem skierowanym do dzieci i nie tylko. Kolejny już raz Kłodzie Towarzystwo Oświatowe pragnie przybliżyć mieszkańcom Ziemi Kłodzkiej najstarsze dzieje naszego regionu i czyni to na dwa sposoby: bajkowy i popularnonaukowy (w jednym wydawnictwie). Naprawdę warto mieć tę kolorową książeczką w domowej biblioteczce.

Objętość 36 stron, nakład 300 egzemplarzy.

Irenka-Klimaszewska-2-maly-www wyprawa.jpg


NETik nr 50

To już 50 numer naszej szkolnej gazetki NETik! Wszystko zaczęło się w 2002 roku, kiedy to działające w naszej szkole Bractwo Flanelowej Koszuli postanowiło wydawać porządną gazetę. I udało się!

W aktualnym numerze NETika znajdziecie kilkadziesiąt znakomitych tekstów i kilkadziesiąt interesujących zdjęć. Oczywiście kilkanaście stron poświęconych jest rocznicy ukazywania się gazety. Jednakże najwięcej materiałów do jubileuszowego numeru dostaraczył projekt "Mój Świat", którego finał przewidywał druk 26 najlepszych tekstów. W sumie - 64 strony bardzo ciekawych materiałów! Zapraszamy do lektury i do uczestnictwa w redakcyjnej ankiecie.

NETik nr 50 - format A4, 64 strony (8 pełny kolor + 56 czarno-białe), nakład 200 egz.

NETik-50-na-strone-www.jpg


NETik nr 49

To już 49 numer naszej szkolnej gazetki NETik! Wszystko zaczęło się w 2002 roku, kiedy to działające w naszej szkole Bractwo Flanelowej Koszuli postanowiło wydawać porządną gazetę. I udało się!

W aktualnym numerze NETika znajdziecie 21 znakomitych tekstów i kilkadziesiąt interesujących zdjęć. NETik - to życie Szkoły Społecznej "w pigułce", to przestrzeń wymiany myśli oraz rejestracji najważniejszych wydarzeń w naszym otoczeniu. Czterdzieści dziewięć numerów NETika - to prawdziwa kopalnia wiedzy o Społecznej i ludziach z nią związanych! Każdy tekst, każdy rysunek i zdjęcie niosą ze sobą wiele wspomnień i pozwalają nam wszystkim wspominać "stare dobre czasy".

A na wiosnę 2020 roku NETik kończy 18 lat oraz ukaże się "okragły" pięćdziesiąty numer tego czasopisma.

NETik nr 49 - format A4, 24 strony (8 pełny kolor + 16 czarno-białe), nakład 222 egz.

NETik-nr-49-www.jpg


POLSKA POWSTANIE BY ŻYĆ

Z okazji XV Kłodzkiej Lekcji Śpiewania Pieśni Patriotycznych KTO wydało śpiewnik pt. Polska Powstanie by żyć!

Forma - A4. Objętość - 40 stron. Nakład - 600 sztuk.

XVKLSPP-11-11-2019-www.jpg


EKOLOGICZNY KALENDARZ NA 2020 ROK

Kłodzkie Towarzytswo Oświatowe wydało juz po raz czwarty kalendarz z fotografiami ptaków, w którym znalazły się zdjęcia Krzysztofa i Janaka Sapiehów.

Kalendarz będzie można pozyskać podczas tegorocznego XXX Rajdu Spadającego Liścia oraz podczas innych imprez organizowanych przez Kłodzkie Towarzystwo Oświatowe jesienią 2019 roku.

Objętość: 16 strony - format: A3 - nakład: 1.000 egz. Seria limitowana.

Maly-2020-kalendarz.jpg


NETik nr 48

Ukazał się 48 numer NETika o objętości aż 72 stron, w nakładzie 250 egz. i tradycyjnym formacie A4. Warto przeczytać. W numerze m. in. karykatury uczniów i nauczycieli Szkoły Społecznej w Kłodzku, informacje o majowych zielonych szkołach i innych wiosennych wydarzeniach w Społecznej, sprawozdania z wypraw Klubu Ekologicznego oraz zajeć terenowych, dział poświęcony nowym uczniom w szkole oraz cztery strony doskonałej poezji Jagody Stańczyk-Biernackiej. Warto podkreślić, że większośc zdjęć w NETiku wykonał Dominik Niemczycki, który staje się profesjonalnym fotoreporterem z dusąa artysty.

NETio-48-wiosna-2019-www.jpg


VALESKA. OPOWIEŚĆ O POWSTANIU GRODU KŁODZKIEGO

10 maja 2019 Kłodzkie Towarzystwo Oświatowe wprowadziło na lokalny rynek księgarski nowe wydawnictwo noszące tytuł "Valeska. Opowieść o powstaniu grodu Kłodzkiego". Książkę napisała Irena Klimaszewska a bogato ilustrował Jacek Adamowski. Składa się ona z dwóch części: w pierwszej znajduje się sześć bajkowych opowieści skrzata Tymoteusza o tym jak dzielna kobieta o imieniu Valeska założyła gród Kłodzko i jak jej losy potoczyły się dalej. W drugiej części znajdujemy naukowe informacje o prawdziwych początkach Kłodzka, ilustrowane mapami, księgami i innymi artefaktami ze zbiorów Muzeum Ziemi Kłodzkiej. Także ta część jest napisana bardzo przystępnym językiem skierowanym do dzieci i nie tylko. Zamysł wydawcy wydaje się oczywisty - KTO pragnie przybliżyć mieszkańcom Ziemi Kłodzkiej najstarsze dzieje tego regionu i czyni to na dwa sposoby: bajkowy i popularnonaukowy (w jednym wydawnictwie). Naprawdę warto mieć tę kolorową książeczką w domowej biblioteczce.

Objętość 36 stron, nakład 300 egzemplarzy.

Valeska-książeczka-www.jpg


ŚPIEWNIK - VIVAT POLONIA!

Z okazji XIV Kłodzkiej Lekcji Śpiewania Pieśni Patriotycznych Kłodzkie Towarzytswo Oświatowe wydało śpiewnik zawierający teksty 28 pieśni od czasów Konstytucji 3 Maja do współczesności.

Na okładce śpiewnika wykorzystano grafikę znanego krakowskiego plastyka Walerego Eliasza, którego prawnuczka i praprawnuk mieszkają w Kłodzku i często są obecni na wydarzeniach kulturanych w Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Kłodzku.

Objętość: 36 stron - format: A4 - nakład: 1.000 egz.

3maja2019-plakacik-www.jpg


NETik nr 47

Ukazła się 47 numer NETika, obejmujący czas zimy. Jak zwykle można w nim znaleźć wiele ciekawych zdjęć z wypadów w góry szkolnego Klubu Ekologicznego oraz klasowych wyjazdów na białe szkoły.

Tym razem mocną stroną numeru są liczne teksty uczniów ZSS - szczególnie polecamy eseje klasy ósmej, teksty siódmali, szóstali i piątali.

Redakcja też pragnie zaskoczyć czytelników doskonałymi rysunkami Martyny Ryszki (klasa 3 SG), które są plastycznym komentarzem do projektu "Afryka".

Oczywiście znajdują się w nim także artykuły prezentujące codzienne życie Szkoły Społecznej oraz realizowane w niej projekty edukacyjne. Warto przeczytać i obejrzeć!

Objętość: 32 strony - format: A4 - nakład: 200 egz.

WwwNETik-47-zima-2019.jpg


ROCZNIK KTO za 2018 rok

19 marca 2019 ukazał się kolejny Rocznika Kłodzkiego Towarzystwa Oświatowego, a w nim: podsumowanie działalności KTO i Szkoły Społecznej w 2018 roku oraz dwa intereujące artykuły: Janusza Laski "Zupełnie nieudana "reforma"" oraz Mieczysława Kowalcze "Archiwum jezuitów kłodzkich". Format A5. Objętość 60 stron. Nakłda 200 egz.

Www rocznik okl.jpg


ŚWIADKOWIE

Literatura faktu z serii wydaniczej "Wichry zmian". Autor - Zbigniew Machoś - wspomina Lwów z lat 1939-1950, czyli z czasów okupacji sowieckiej, niemieckiej i znowu sowieckiej.

Objętość: 56 stron. Format: A5. Nakład: 250 egz.

AAA-MACHOS-SWIADKOWIE-www.jpg


NETik nr 46

Ukazał się kolejny (letnio-jezienny) 46 numer pisma NETik. Warto przypomnieć, że nasze pismeko ukazuje sie od 2002 roku w cyklu kwartalnym. Zapraszamy do lektury.

Objętość: 32 strony - format: A4 - nakład: 200 egz.

WwwNETik-nr-46.jpg


ŚPIEWNIK - 100 LAT NIEPODLEGŁEJ

Z okazji XIII Kłodzkiej Lekcji Śpiewania Pieśni Patriotycznych Kłodzkie Towarzytswo Oświatowe wydało śpiewnik zawierający teksty 31 pieśni.

Objętość: 44 strony - format: A4 - nakład: 1.050 egz.

Spiewnik-www 13 lekcja spiewania.jpg


KALENDARZ NA 2019 ROK

Kłodzkie Towarzytswo Oświatowe wydało juz po raz drugi kalendarz z fotografiami ptaków, w którym znalazły się zdjęcia Krzysztofa i Janaka Sapiehów.

Objętość: 16 strony - format: A3 - nakład: 1.750 egz.

Kalendarz2018-Sapieha-www.jpg


VIVAT 36 LAT!

Ukazał się kolejny numer "ŻÓŁTEJ GAZETY" a w nim informacje o parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kłodzku.

Objętość: 4 strony - format: A3 - nakład: 1.000 egz.

GAZETKA vivat 36-2018r.JPG


NETik nr 45

Ukazał się kolejny numer NETika - wiosna 2018, a w nim bogato ilustrowane zdjęciami relacje z realizowanych w ZSS projektów oraz zielonych szkół. Warto kupić!

Objętość: 16 stron - format: A4 - nakład: 200 egz.

Okl NETik45-www.jpg


ŚPIEWNICZEK POLAKA

Nowe wydawnictwo KTO zawierające m.in. teksty piosenek na trzeciomajową XII Kłodzką Lekcję Śpiewania Pieśni Patriotycznych oraz katalog wytawy plastycznej "MM".

Format: A4, objętość 60 stron, nakład 1000 egz.

Spiewnik-3maja-2018-www.jpg


NETik nr 44

Ukazał się kolejny numer NETika - zima 2018, a w nim bogato ilustrowane zdjęciami relacje z projektów i wydarzeń w Zespole Szkół Społecznych w Kłodzku. Warto kupić!

Objętość: 32 strony - format: A4 - nakład: 200 egz.

Netik-44-2018-www.jpg


ROCZNIK KTO za 2017

Ukazał się kolejny Rocznika Kłodzkiego Towarzystwa Oświatowego, a w nim: podsumowanie działalności KTO i Szkoły Społecznej w 2017 roku oraz informacje o wydawnictwach KTO. Format A5. Objętość 60 stron. Nakłda 200 egz.

Rocznik-2017-new-www.jpg


NETik nr 43

Ukazał się kolejny numer NETika - lato-jesień 2017, a w nim bogato ilustrowane zdjęciami relacje z projektów i wydarzeń w Zespole Szkół Społecznych w Kłodzku. Warto kupić!

Objętość: 16 stron - format: A4 - nakład: 200 egz.

Www Netik43.jpg


KOLOROWANKI ZIEMI KŁODZKIEJ

Nakładem Kłodzkiego Towarzystwa Oświatowego ukazały się "Kolorowanki Ziemi Kłodzkiej".

Autor grafik: Jerzy Dominik Szczesiak.

Świetny regionalny prezent mikołajkowy i świąteczny.

Format A4, 60 stron.

Kolorowanka www.jpg


Naprzód drużyno strzelecka!

Z okazji XI Kłodzkiej Lekcji Śpiewania Pieśni Patriotycznych Kłodzkie Towarzystwo Oświatowe wydało śpiewnik.

Objętość: 40 stron. Format: A4. Nakład: 800 egz.

Www 11listopada.jpg


Na rajdowym szlaku

Z okazji XXVIII Rajdu Spadającego Liścia Kłodzkie Towarzystwo Oświatowe wydało rajdowy śpiewnik.

Objętość: 32 strony. Format: A5. Nakład: 800 egz.

Www rajd2017.jpg


WIERSZE O ZIEMI I NIEBIE

W polskiej i czeskiej wersji językowej ukazał się nowy tomik poezji Antoniego Matuszkiewicza: "Wiersze o ziemi i niebie". Na język czeski wiersze przełożyła Vera Kopecka

Objętość: 112 stron. Format: A5. Nakład: 400 egz.

Wiersze okl.jpg Basne okl.jpg


KALENDARZ NA 2018 rok ZE ZDJĘCIAMI JASIA I KRZYSZTOFA SAPIEHÓW

Format praktyczny A3, 16 stron, nakład: 1750 egz.

Kalendarz www.jpg


ZIEMIA KŁODZKA. MIEJSCA ZNANE I ZAPOMNIANE

Ukazała się kolejna książka Kamila Głaza: "Ziemia Kłodzka. Miejsca znane i zapomniane", która jest kontynuacja poprzednich wydawnictw tego autora.

Objętość: 208 stron. Format: A5. Nakład: 400 egz.

Okl www.jpg


NETik NR 42 - zima-wiosna 2017

Bardzo bogaty w treści i materiał fotograficzny numer NETika.

Objętość: 24 strony

Format: A4

Nakład: 200 egz.

Www okl.jpg

CZARODZIEJKA

To już druga książeczka z cyklu: "Mistrz i uczniowie". Zapraszamy do wspaniałego literackiego i historycznego świata Doroty Węgrzyn i jej uczniów.

Autor: Dorota Węgrzyn i jej uczniowie

Objętość: 50 stron

Format: A5

Nakład: 300 egz.


Www oklCzarodziejka.jpg


ROCZNIK KTO za 2016

Ukazał się kolejny Rocznika Kłodzkiego Towarzystwa Oświatowego, a w nim: podsumowanie działalności KTO i Szkoły Społecznej w 2016 roku oraz informacje o wydawnictwach KTO. Format A5. Objętość 64 strony. Nakłda 200 egz.

RocznikKTO-maly.jpg


edukacja.równoległa.02.pl

Nakładem wydawnictwa KTO ukazała się nowa pozycja: "edukacja.równoległa.02.pl" Janusza Laski. Zapraszamy do czytania!

Objętość: 48 stron

Format: A5

Nakład: 300 egz.

Edukacja.-malyjpg.jpg


NETik NR 41 - lato-jesień 2016

Po kilkuletniej przerwie wznowiliśmy wydawanie czasopisma NETik. Warto przeczytać!

Objętość: 36 stron

Format: A4

Nakład: 200 egz.

NETik41.jpg


KALENDARZ ZESPOŁU SZKÓŁ SPOŁECZNYCH W KŁODZKU NA 2017 rok

Kłodzkie Towarzystwo Oświatowe, z okazji 25-lecia placówki, wydało Kalendarz Zespołu Szkół Społecznych w Kłodzku, którego niewątpliwym atutem są zdjęcia Andrzeja Lemiesza, powstałe podczas realizacji projektu Tydzień Polski

Doskonały prezent pod choinkę i na Nowy Rok.

Format praktyczny A3, 16 stron, nakład limitowany: 300 egz.

Okladka1.jpg


KOLOROWANKI KŁODZKIE

Kłodzkie Towarzystwo Oświatowe wydało grafiki Kłodzka.

Do oglądania, do powieszenia na ścianie, do kolorowania.

Doskonały prezent na Mikołajki i pod choinkę.

Autor grafik: Dominik Szczesiak

Format A4, 40 stron.

Kolorowanka okl.jpg


TAJEMNICA I CZARY GLACELLI

Historia Kłodzka widziana kocimi oczami staje się fascynującą przygodą. Oto dwa wścibskie kociaki - Fusia i Bury, zamiast wędrować po dachach, odbywają podróż w czasie. Cofając się do pradziejów miasta, poznają bohaterów podań i legend, odkrywają sekrety kłodzkiej Starówki. Warto wybrać się z nimi w tę niezwykłą podróż! Liliana Bardijewska

Historyk marzy o dwóch rzeczach: wehikule czasu, by "dotknąć" swego przedmiotu badań i talencie literackim, by zajmująco o nim opowiedzieć. Z zazdroścuią muszę stwierdzić, że taki wehikuł czasu posiadły trzy koty, bohaterowie bajki. Podróżują swobodnie po dziejach stolicy Hrabstwa Kłodzkiego, które autorki książki potrafią w ciekway sposób przybliżyć dzieciom. Glacella i jej potomstwo mogą stać się sympatycznymi kłodzkimi maskotkami, bardziej zasłużonymi dla spopularyzowania naszej historii wśród najmłodszych kłodzczan niż zastępy poważnych dziejopisów. Małgorzata Ruchniewicz

"Tajemnica i Czary Glacelli" to książka, która znakomicie rozwija kreatywność, wyobraźnię i wrażliwość młodych czytelników. Niejako mimochodem, przy okazji, niechcący - poznajemy barwną i fascynującą historię Kłodzka. Spisana przez Ładę Ponikowską i Martę Zilbert historia Kłodzka widziana kocimi oczami świetnie nadaje się także na realizację teatralną lub filmową. Brawo! Czakam na kolejne kocie opowieści... Janusz Laska

Autorki: Łada Ponikowska i Marta Zilbert

Ilustracje: Renata Szpak

Objętość: 156 stron

Format: A$- (kwadrat 20 x 20 cm)

Nakład: 500 egz.

Glacella.jpg


GLATZER PFFARKIRCHE

Kłodzkie Towarzystwo Oświatowe wydało niemiecojęzyczną wersję książeczki "KŁODZKA FARA".

Autorka tekstu: Grażyna Tomaszewska, autor opisów do zdjęć: Janusz Laska, autor zdjęć: Tomasz Gmerek.

Tłumaczenie na język niemiecki: Helena Sołtysik-Bilecka.

Format A4, 36 stron, pełny kolor.

Fara jezuici wersja niemiecka-1.jpg


CZARODZIEJ

Mistrz i uczniowie. Dorota Węgrzyn - znana kłodzka nauczycielka języka polskiego - wspomina swojego ukochanego dziadka, poświęcając mu kilkanście osobistych opowowieści. W ślad za "swoją Panią" podążają uczniwoe Szkoły Podstawowej nr 3 w Kłodzku, którzy w trzydziestu tekstach snują barwne opowieści o swoich przodkach. Czytając te pozycję przypomniałem sobie swoją wczesną młodość, świat, który już nie istnieje i powoli "znika" także z naszej pamięci. Świat spokoju, powolengo rytmu dnia, tygodnia, roku, radości z prostoty życia, usmiechu, przyjaźni, odwiedzania się w świąetk i piątek... Świat prawdziwy - nie wirtualny...

Autor: Dorota Węgrzyn i jej uczniowie

Objętość: 56 stron

Format: A5

Nakład: 300 egz.

Czarodziej okl.jpg


SPOTKANIA NR 40 - lato 2016

Z okazji 25 lat istnienia Szkoły Społecznej w Kłodzku, Mietek Kowalcze i Janusz Laska wydali specjalną pozycję, dzięki której możemy dokładnie przyjrzeć się tej placówce. Oczywiście najważniejszymi bohaterami tej opowieści są uczniowie

Objętość: 36 stron

Format: A4

Nakład: 300 egz.

Spotkania40 okl.jpg


KŁODZKO. Miejsca znane i zapomniane

Kamil Głaz zaprasza nas na spacer po Kłodzku w miejsca powszechnie znane oraz w różne tajemnicze zakamarki.

Doskonały przewodnik turystyczny po Kłodzku napisany ze swadą i polotem

Autor: Kamil Głaz

Fotografie: Ewa Karolczak, Kamil Głaz, Tomasz Gmerek, Wiktor Krokodyl, Paweł Popiel, Grzegorz Sadowski, archiwum Muzeum Ziemi Kłodzkiej oraz archiwum KTO

Objętość: 56 stron

Format: A5

Nakład: 500 egz.

Kłodzko-2016-Głaz-okl www.jpg


SPOTKANIA NR 39 - wiosna 2016

Z okazji 10. Kłodzkiej Lekcji Śpiewania Pieśni Patriotycznych wydaliśmy SPOTKANIA nr 39. Zapraszamy do lektury.

Tym razem, obok tekstów historycznych, w numerze jest dużo materiałów związanych ze 130-leciem Kłodzkich Wodociagów oraz 25-leciem Zespołu Szkół Społecznych w Kłodzku.

Na rozkładówce bardzo interesująca kolorowa wkładka poświęcona wystawie plastycznej "Darek Koźlik i Goście".

Objętość: 72 strony

Format: A4

Nakład: 1200 egz.

Mała-Spotkania39.jpg


ROCZNIK KTO 2013-2014-2015

Po trzech latach przerwy ukazł się najnowszy numer "Rocznika Kłodzkiego Towarzystwa Oświatowego", obejmujący aż trzy lata: 2013, 2014 i 2015. W numerze: podsumowanie działalności KTO w materiale "20 lat Kłodzkiego Towarzystwa Oświatowego" oraz trzy oświatowe artykuły Janusza Laski: "Przepis na dobrą lekcję", "Przepis na dobrą szkołę", "Przepis na dobrą oświatę". Format A5. Objętość 84 strony. Nakłda 300 egz.

Rocznik KTO www.jpg


PAMIĘTNIK Z PODRÓŻY

Autorka: Kaludia Kijek. Nakład: 300 egz. Objętość: 40 stron. Format: A5.

Bardzo osbiste reflekcje i opisy z pełnej przygód podróży busem po zachodniej części USA.

Pamietnik z podr.jpg


ŚPIEWNIK: Raduje się serce!

Wydawnictwo okazjpnalne z okazji 97 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, wydrukowane z myślą o 9. Kłodzkiej Lekcji Śpiewania

Objętość: 40 stron

Format: A4

Nakład: 700 egz.

Spiewnik.jpg


KALENDARZ NA 2016 ROK

Kłodzkie Towarzystwo Oświatowe wydało kalendarz na 2016 rok ze zdjęciami Krzysztofa i Jana Sapiehów

Objętość: 14 stron

Format: A3

Nakład: 1.000 egz.

Kalendarz2016.jpg


WIDZIEĆ SIEBIE - maj 2015

Katalog Międzynarodowej Wystawy Fotograficznej "Widzieć Siebie

Objętość: 36 stron

Format: A4

Nakład: 300 egz.

Widziec siebie 354.jpg


SPOTKANIA NR 38 - wiosna 2015

Z okazji 8. Kłodzkiej Lekcji Śpiewania Pieśni Patriotycznych wydaliśmy SPOTKANIA nr 38

Zapraszamy do lektury. Tym razem, obok tekstów historycznych, w numerze jest dużo materiałów ekologicznych.

Objętość: 60 stron

Format: A4

Nakład: 1000 egz.

Spotkania okl.jpg


SPOTKANIA NR 37 - jesień 2014

Z okazji 7. Kłodzkiej Lekcji Śpiewania Pieśni Legionowych wydaliśmy SPOTKANIA nr 37

Zapraszamy do lektury

Objętość: 44 strony

Format: A4

Nakład: 1000 egz.

Spotkania37.jpg


Na rajdowym szlaku - śpiewnik turystyczny

Z okazji XXV Rajdu Spadającego Liścia Kłodzkie Towarzystwo Oświatowe wydało nowy śpienik rajdowy pod tytułem: "Na rajdowym szlaku", który bezpłatnie otrzymali wszyscy uczestnicy tej turystycznej imprezy.

Książka zawiera 29 popularnych turystycznych piosenek, bogato ilustrowanych zdjęciami z poprzednich edycji Rajdu Spadającego Liścia. Śpiewnik bezpłatnie można otrzymać w siedzibie KTO - do wyczerpania nakładu.

Objętość: 32 strony

Format: A5

Nakład: 700 egz.

Rajd1.jpgŚcieżka edukacyjna LASKI

Wydawnictwo prezentuje kolejne etapy nowopowstałej ścieżki edukacyjnej w miejscowości Laski (między Kłodzkiem a Złotym Stokiem).

12 barwnych tablic, kilkadziesiąt zdjęć, teksty opisujące przeszłość i teraźniejszość terenu, po którym poprowadzono trasę.

Ścieżka edujacyjna LASKI zaczyna się i kończy przy gospodarstwie agroturystycznym EL-TAN - Laski 15.

Zachęcamy do przejścia 2,5-kilometrowej trasy. Naprawdę warto!

Broszura okl.jpg


SPOTKANIA Z POLSKĄ nr 34-35-36

W tym roku ukazały się trzy kolejne numery SPOTKAŃ.

Każdy numer, oprócz informacji z życia Zespołu Szkół Społecznych w Kłodzku

(opracowanych przez młodzież z warsztatów dziennikarskich

a także uczniów działających w warsztatach ekologicznych),

zawiera także pakiet materiałów poświęconych historii Polski

(przygotowanych przez młodych ludzi z warsztatów historycznych)

oraz śpiewnik 20-21 pieśni, które śpiewaliśmy podczas kolejnych

Kłodzkich Lekcji Śpiewania Pieśni Patriotycznych przez uczestników warsztatów muzycznych.

Ciekawe są też zdjęcia wykonane podczas warsztatów fotograficznych

oraz piękne malarskie prace powstałe podczas warsztatów plastycznych.

Łączny nakład trzech numerów kwartalnika: 2.500 egz.

Objętość: 3 x 52 strony.

Format: A4.

Spotkania 34 36.jpg


tam i z powrotem

Autorka: Zofia Mirska. Nakład: 300 egz. Objętość: 254 strony. Format: A5.

Całokształt dorobku poetyckiego autorki, zebrany w jednym tomie,

obejmujący wiersze powstałe w latach 1982 - 2014.

OkładkaMirska-3.JPG


Umykają mi chwile

Autorka: Maria Dzierżyńska. Nakład: 300 egz. Objętość: 32 strony. Format: A5.

Pierwszy tomik poezji Marii Dzierżyńskiej. Wiersze zebrane w tej książeczce

są niejako dopełnieniem fotgraficznych pasji artystki.

Okładka-Dzierżyńska-2.JPG


Wiersze Ostatnie O Matce

Autork: Bogusław Michnik. Nakład: 300 egz. Objętość: 32 strony. Format: A5.

Jak Jan Kochanowski w trenach rozpamiętywał życie, chorobę i śmierć swojej córki,

tak Bogusław Michnik w "żałobnym tomiku" wspomina swoją Mamę.

OKładka-Michnik-3.JPG


Jak najdyskretniej oswoić śmierć? Życie i poezja Anny Zelenay

Autorka: Dorota Węgrzyn. Nakład: 1.000 egz. Objętość: 147 stron. Format: A5.

Dzięki książce Doroty Węgrzyn poznajemy życie wspniałej kłodzkiej poetki

oraz odkrywamy na nowo Jej wysublimowaną i delikatną twórczość.

Jest to poezja na granicy życia i śmierci. Ale ... poczytajcie sami.

OkładkaWęgrzyn-2.JPG