Ostatnie wydawnictwa

Z kto.klodzko.pl
Wersja Eljot (dyskusja | edycje) z dnia 09:44, 28 paź 2020

(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

NETik nr 51

Ukazał się 51 numer naszej szkolnej gazetki NETik, w którym znajdziecie kilkadziesiąt tekstów z okresu wiosna - lato 2020, czyli czasu pandemii COVID-19, wakacji oraz pierwszych tygodni nowego roku szkolnego. Wiele stron gazety poświęcono nauce on-line i wydaje się, że powstał interesujący literacki obraz tego trudnego dla szkoły okresu. Oczywiście - jak to w NETiku - znajduje się tu wiele ciekawych zdjęć, ukazujących realizowane w tym czasie projekty dydaktyczne, zajęcia terenowe oraz wypady szkolnego Klubu Ekologicznego w pobliskie góry. Zapraszamy do lektury.

NETik nr 51 - format A4, 24 strony (8 pełny kolor + 16 czarno-białe), nakład 200 egz.

NETik-51-na-strone-10-2020www.jpg


SKĄD SIĘ BIERZE WODA W KRANIE?

Kłodzkie Towarzystwo Oświatowe wydało nowy kalendarz ekologiczny na 2021 rok ze znakomitymi zdjęciami ptaków wykonanymi przez Krzysztofa i Jana Sapiehów.

Objętość: 28 stron. Format: A4 - po rozłożeniu A3. Nakład: 1.000 egz.

Kalendarz-2021-malyjpg-www.jpg


SMAKI ŻYCIA

Literatura faktu z serii wydaniczej "Wichry zmian". Autor - Krzysztof Filipowicz - wspomina swoje dzieciństwo i młodość, przybliżając nam realia życia codziennego na Kresach Wschodnich przedwojennej Polski, na zesłaniu w Kazachstanie oraz w powojennym Kłodzku. Sprawy osobiste i rodzinne przeplatają się z wielką historią i polityką, wydarzenia odległe o tysiące kilometrów przeplatają się z codziennością Kłodzka i okolic. W wydawnictwie możemy też prześledzić pierwsze pięćdziesiąt lat istnienia kłodzkiej Biblioteki Publicznej, która obchodzi w tym roku 75 lat swojego istnienia.

Objętość: 56 stron. Format: A5. Nakład: 300 egz.

Filipowicz-mala-okladka-www.jpg


ROCZNIK KTO za 2019 rok

29 kwietnia 2020 ukazał się kolejny Rocznika Kłodzkiego Towarzystwa Oświatowego, a w nim: podsumowanie działalności KTO i Szkoły Społecznej w 2019 roku oraz artykuł Janusza Laski "Quo vadis oświato?".

Format A5. Objętość 44 strony. Nakłda 200 egz.

RocznikKTOza2019-www okl.jpg


WYPRAWA. OPOWIEŚĆ O HERBIE KŁODZKIM

20 kwietnia 2020 Kłodzkie Towarzystwo Oświatowe wprowadziło na lokalny rynek księgarski nowe wydawnictwo noszące tytuł "Wyprawa. Opowieść o herbie kłodzkim". Książkę napisała Irena Klimaszewska a bogato ilustrował Jacek Adamowski. To już drugie wspólne wydawnictwo tej pary autorów. Tak jak poprzednie, składa się ona z dwóch części: w pierwszej znajduje się siedem bajkowych opowieści skrzata Tymoteusza o tym jak drużyna dzielnych wojów z kłodzkiego grodu wyruszyła do króla w Pradze po herb dla miasta. W drugiej części znajdujemy naukowe informacje historyczne o czasach, które opisuje baśń, ilustrowane mapami, księgami i innymi artefaktami ze zbiorów Muzeum Ziemi Kłodzkiej. Także ta część jest napisana bardzo przystępnym językiem skierowanym do dzieci i nie tylko. Kolejny już raz Kłodzie Towarzystwo Oświatowe pragnie przybliżyć mieszkańcom Ziemi Kłodzkiej najstarsze dzieje naszego regionu i czyni to na dwa sposoby: bajkowy i popularnonaukowy (w jednym wydawnictwie). Naprawdę warto mieć tę kolorową książeczką w domowej biblioteczce.

Objętość 36 stron, nakład 300 egzemplarzy.

Irenka-Klimaszewska-2-maly-www wyprawa.jpg


NETik nr 50

To już 50 numer naszej szkolnej gazetki NETik! Wszystko zaczęło się w 2002 roku, kiedy to działające w naszej szkole Bractwo Flanelowej Koszuli postanowiło wydawać porządną gazetę. I udało się!

W aktualnym numerze NETika znajdziecie kilkadziesiąt znakomitych tekstów i kilkadziesiąt interesujących zdjęć. Oczywiście kilkanaście stron poświęconych jest rocznicy ukazywania się gazety. Jednakże najwięcej materiałów do jubileuszowego numeru dostaraczył projekt "Mój Świat", którego finał przewidywał druk 26 najlepszych tekstów. W sumie - 64 strony bardzo ciekawych materiałów! Zapraszamy do lektury i do uczestnictwa w redakcyjnej ankiecie.

NETik nr 50 - format A4, 64 strony (8 pełny kolor + 56 czarno-białe), nakład 200 egz.

NETik-50-na-strone-www.jpg


POLSKA POWSTANIE BY ŻYĆ

Z okazji XV Kłodzkiej Lekcji Śpiewania Pieśni Patriotycznych KTO wydało śpiewnik pt. Polska Powstanie by żyć!

Forma - A4. Objętość - 40 stron. Nakład - 600 sztuk.

XVKLSPP-11-11-2019-www.jpg


VALESKA. OPOWIEŚĆ O POWSTANIU GRODU KŁODZKIEGO

10 maja 2019 Kłodzkie Towarzystwo Oświatowe wprowadziło na lokalny rynek księgarski nowe wydawnictwo noszące tytuł "Valeska. Opowieść o powstaniu grodu Kłodzkiego". Książkę napisała Irena Klimaszewska a bogato ilustrował Jacek Adamowski. Składa się ona z dwóch części: w pierwszej znajduje się sześć bajkowych opowieści skrzata Tymoteusza o tym jak dzielna kobieta o imieniu Valeska założyła gród Kłodzko i jak jej losy potoczyły się dalej. W drugiej części znajdujemy naukowe informacje o prawdziwych początkach Kłodzka, ilustrowane mapami, księgami i innymi artefaktami ze zbiorów Muzeum Ziemi Kłodzkiej. Także ta część jest napisana bardzo przystępnym językiem skierowanym do dzieci i nie tylko. Zamysł wydawcy wydaje się oczywisty - KTO pragnie przybliżyć mieszkańcom Ziemi Kłodzkiej najstarsze dzieje tego regionu i czyni to na dwa sposoby: bajkowy i popularnonaukowy (w jednym wydawnictwie). Naprawdę warto mieć tę kolorową książeczką w domowej biblioteczce.

Objętość 36 stron, nakład 300 egzemplarzy.

Valeska-książeczka-www.jpg


ŚPIEWNIK - VIVAT POLONIA!

Z okazji XIV Kłodzkiej Lekcji Śpiewania Pieśni Patriotycznych Kłodzkie Towarzytswo Oświatowe wydało śpiewnik zawierający teksty 28 pieśni od czasów Konstytucji 3 Maja do współczesności.

Na okładce śpiewnika wykorzystano grafikę znanego krakowskiego plastyka Walerego Eliasza, którego prawnuczka i praprawnuk mieszkają w Kłodzku i często są obecni na wydarzeniach kulturanych w Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Kłodzku.

Objętość: 36 stron - format: A4 - nakład: 1.000 egz.

3maja2019-plakacik-www.jpg


ŚWIADKOWIE

Literatura faktu z serii wydaniczej "Wichry zmian". Autor - Zbigniew Machoś - wspomina Lwów z lat 1939-1950, czyli z czasów okupacji sowieckiej, niemieckiej i znowu sowieckiej.

Objętość: 56 stron. Format: A5. Nakład: 250 egz.

AAA-MACHOS-SWIADKOWIE-www.jpg


ŚPIEWNIK - 100 LAT NIEPODLEGŁEJ

Z okazji XIII Kłodzkiej Lekcji Śpiewania Pieśni Patriotycznych Kłodzkie Towarzytswo Oświatowe wydało śpiewnik zawierający teksty 31 pieśni.

Objętość: 44 strony - format: A4 - nakład: 1.050 egz.

Spiewnik-www 13 lekcja spiewania.jpg


ŚPIEWNICZEK POLAKA

Nowe wydawnictwo KTO zawierające m.in. teksty piosenek na trzeciomajową XII Kłodzką Lekcję Śpiewania Pieśni Patriotycznych oraz katalog wytawy plastycznej "MM".

Format: A4, objętość 60 stron, nakład 1000 egz.

Spiewnik-3maja-2018-www.jpg


KOLOROWANKI ZIEMI KŁODZKIEJ

Nakładem Kłodzkiego Towarzystwa Oświatowego ukazały się "Kolorowanki Ziemi Kłodzkiej".

Autor grafik: Jerzy Dominik Szczesiak.

Świetny regionalny prezent mikołajkowy i świąteczny.

Format A4, 60 stron.

Kolorowanka www.jpg


Naprzód drużyno strzelecka!

Z okazji XI Kłodzkiej Lekcji Śpiewania Pieśni Patriotycznych Kłodzkie Towarzystwo Oświatowe wydało śpiewnik.

Objętość: 40 stron. Format: A4. Nakład: 800 egz.

Www 11listopada.jpg


Na rajdowym szlaku

Z okazji XXVIII Rajdu Spadającego Liścia Kłodzkie Towarzystwo Oświatowe wydało rajdowy śpiewnik.

Objętość: 32 strony. Format: A5. Nakład: 800 egz.

Www rajd2017.jpg


WIERSZE O ZIEMI I NIEBIE

W polskiej i czeskiej wersji językowej ukazał się nowy tomik poezji Antoniego Matuszkiewicza: "Wiersze o ziemi i niebie". Na język czeski wiersze przełożyła Vera Kopecka

Objętość: 112 stron. Format: A5. Nakład: 400 egz.

Wiersze okl.jpg Basne okl.jpg


ZIEMIA KŁODZKA. MIEJSCA ZNANE I ZAPOMNIANE

Ukazała się kolejna książka Kamila Głaza: "Ziemia Kłodzka. Miejsca znane i zapomniane", która jest kontynuacja poprzednich wydawnictw tego autora.

Objętość: 208 stron. Format: A5. Nakład: 400 egz.

Okl www.jpg


CZARODZIEJKA

To już druga książeczka z cyklu: "Mistrz i uczniowie". Zapraszamy do wspaniałego literackiego i historycznego świata Doroty Węgrzyn i jej uczniów.

Autor: Dorota Węgrzyn i jej uczniowie

Objętość: 50 stron

Format: A5

Nakład: 300 egz.

Www oklCzarodziejka.jpg


edukacja.równoległa.02.pl

Nakładem wydawnictwa KTO ukazała się nowa pozycja: "edukacja.równoległa.02.pl" Janusza Laski. Zapraszamy do czytania!

Objętość: 48 stron

Format: A5

Nakład: 300 egz.

Edukacja.-malyjpg.jpg


KOLOROWANKI KŁODZKIE

Kłodzkie Towarzystwo Oświatowe wydało grafiki Kłodzka.

Do oglądania, do powieszenia na ścianie, do kolorowania.

Doskonały prezent na Mikołajki i pod choinkę.

Autor grafik: Dominik Szczesiak

Format A4, 40 stron.

Kolorowanka okl.jpg


TAJEMNICA I CZARY GLACELLI

Historia Kłodzka widziana kocimi oczami staje się fascynującą przygodą. Oto dwa wścibskie kociaki - Fusia i Bury, zamiast wędrować po dachach, odbywają podróż w czasie. Cofając się do pradziejów miasta, poznają bohaterów podań i legend, odkrywają sekrety kłodzkiej Starówki. Warto wybrać się z nimi w tę niezwykłą podróż! Liliana Bardijewska

Historyk marzy o dwóch rzeczach: wehikule czasu, by "dotknąć" swego przedmiotu badań i talencie literackim, by zajmująco o nim opowiedzieć. Z zazdroścuią muszę stwierdzić, że taki wehikuł czasu posiadły trzy koty, bohaterowie bajki. Podróżują swobodnie po dziejach stolicy Hrabstwa Kłodzkiego, które autorki książki potrafią w ciekway sposób przybliżyć dzieciom. Glacella i jej potomstwo mogą stać się sympatycznymi kłodzkimi maskotkami, bardziej zasłużonymi dla spopularyzowania naszej historii wśród najmłodszych kłodzczan niż zastępy poważnych dziejopisów. Małgorzata Ruchniewicz

"Tajemnica i Czary Glacelli" to książka, która znakomicie rozwija kreatywność, wyobraźnię i wrażliwość młodych czytelników. Niejako mimochodem, przy okazji, niechcący - poznajemy barwną i fascynującą historię Kłodzka. Spisana przez Ładę Ponikowską i Martę Zilbert historia Kłodzka widziana kocimi oczami świetnie nadaje się także na realizację teatralną lub filmową. Brawo! Czakam na kolejne kocie opowieści... Janusz Laska

Autorki: Łada Ponikowska i Marta Zilbert

Ilustracje: Renata Szpak

Objętość: 156 stron

Format: A$- (kwadrat 20 x 20 cm)

Nakład: 500 egz.

Glacella.jpg


GLATZER PFFARKIRCHE

Kłodzkie Towarzystwo Oświatowe wydało niemiecojęzyczną wersję książeczki "KŁODZKA FARA".

Autorka tekstu: Grażyna Tomaszewska, autor opisów do zdjęć: Janusz Laska, autor zdjęć: Tomasz Gmerek.

Tłumaczenie na język niemiecki: Helena Sołtysik-Bilecka.

Format A4, 36 stron, pełny kolor.

Fara jezuici wersja niemiecka-1.jpg


CZARODZIEJ

Mistrz i uczniowie. Dorota Węgrzyn - znana kłodzka nauczycielka języka polskiego - wspomina swojego ukochanego dziadka, poświęcając mu kilkanście osobistych opowowieści. W ślad za "swoją Panią" podążają uczniwoe Szkoły Podstawowej nr 3 w Kłodzku, którzy w trzydziestu tekstach snują barwne opowieści o swoich przodkach. Czytając te pozycję przypomniałem sobie swoją wczesną młodość, świat, który już nie istnieje i powoli "znika" także z naszej pamięci. Świat spokoju, powolengo rytmu dnia, tygodnia, roku, radości z prostoty życia, usmiechu, przyjaźni, odwiedzania się w świąetk i piątek... Świat prawdziwy - nie wirtualny...

Autor: Dorota Węgrzyn i jej uczniowie

Objętość: 56 stron

Format: A5

Nakład: 300 egz.

Czarodziej okl.jpg


KŁODZKO. Miejsca znane i zapomniane

Kamil Głaz zaprasza nas na spacer po Kłodzku w miejsca powszechnie znane oraz w różne tajemnicze zakamarki.

Doskonały przewodnik turystyczny po Kłodzku napisany ze swadą i polotem

Autor: Kamil Głaz

Fotografie: Ewa Karolczak, Kamil Głaz, Tomasz Gmerek, Wiktor Krokodyl, Paweł Popiel, Grzegorz Sadowski, archiwum Muzeum Ziemi Kłodzkiej oraz archiwum KTO

Objętość: 56 stron

Format: A5

Nakład: 500 egz.

Kłodzko-2016-Głaz-okl www.jpg


Na rajdowym szlaku - śpiewnik turystyczny

Z okazji XXV Rajdu Spadającego Liścia Kłodzkie Towarzystwo Oświatowe wydało nowy śpienik rajdowy pod tytułem: "Na rajdowym szlaku", który bezpłatnie otrzymali wszyscy uczestnicy tej turystycznej imprezy.

Książka zawiera 29 popularnych turystycznych piosenek, bogato ilustrowanych zdjęciami z poprzednich edycji Rajdu Spadającego Liścia. Śpiewnik bezpłatnie można otrzymać w siedzibie KTO - do wyczerpania nakładu.

Objętość: 32 strony

Format: A5

Nakład: 700 egz.

Rajd1.jpg


Ścieżka edukacyjna LASKI

Wydawnictwo prezentuje kolejne etapy nowopowstałej ścieżki edukacyjnej w miejscowości Laski (między Kłodzkiem a Złotym Stokiem).

12 barwnych tablic, kilkadziesiąt zdjęć, teksty opisujące przeszłość i teraźniejszość terenu, po którym poprowadzono trasę.

Ścieżka edujacyjna LASKI zaczyna się i kończy przy gospodarstwie agroturystycznym EL-TAN - Laski 15.

Zachęcamy do przejścia 2,5-kilometrowej trasy. Naprawdę warto!

Broszura okl.jpg


tam i z powrotem

Autorka: Zofia Mirska. Nakład: 300 egz. Objętość: 254 strony. Format: A5.

Całokształt dorobku poetyckiego autorki, zebrany w jednym tomie,

obejmujący wiersze powstałe w latach 1982 - 2014.

OkładkaMirska-3.JPG


Umykają mi chwile

Autorka: Maria Dzierżyńska. Nakład: 300 egz. Objętość: 32 strony. Format: A5.

Pierwszy tomik poezji Marii Dzierżyńskiej. Wiersze zebrane w tej książeczce

są niejako dopełnieniem fotgraficznych pasji artystki.

Okładka-Dzierżyńska-2.JPG


Wiersze Ostatnie O Matce

Autork: Bogusław Michnik. Nakład: 300 egz. Objętość: 32 strony. Format: A5.

Jak Jan Kochanowski w trenach rozpamiętywał życie, chorobę i śmierć swojej córki,

tak Bogusław Michnik w "żałobnym tomiku" wspomina swoją Mamę.

OKładka-Michnik-3.JPG


Jak najdyskretniej oswoić śmierć? Życie i poezja Anny Zelenay

Autorka: Dorota Węgrzyn. Nakład: 1.000 egz. Objętość: 147 stron. Format: A5.

Dzięki książce Doroty Węgrzyn poznajemy życie wspniałej kłodzkiej poetki

oraz odkrywamy na nowo Jej wysublimowaną i delikatną twórczość.

Jest to poezja na granicy życia i śmierci. Ale ... poczytajcie sami.

OkładkaWęgrzyn-2.JPG