Zaproszenia

Z kto.klodzko.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

VIVAT 36 LAT! - 17 WRZEŚNIA 2018 r. godz. 17.00

W poniedziałek 17 września o godz. 17.00 zapraszamy na artystyczne popołudnie do Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Kłodzku. W programie:

BALLADA O MISTRZU - musical inspirowany tekstami Adama Mickiewicza w reżyserii siostry Benedykty Karoliny Baumann

MATKA I SYN - wystawa ikon Lidii Bojnowskiej

FRUWAJĄCY BRACIA - wystawa fotografii Krzysztofa i Jana Sapiehów

Www-34latparafii.jpg Ballada-wrzesien-2018-mala.JPG


KOLORY POGRANICZA - 20 WRZEŚNIA 2018 r. GODZ. 17.00

W czwartek 20 września o godz. 17.00 zapraszamy na artystyczne popołudnie do kościoła pw. Jana Pawła II w Międzylesiu na wieczór artystyczny. W programie:

KOLORY POGRANICZA - wernisaż poplenorowej wystawy plastycznej Dużego Studia Plastycznego KOKu działającego pod kierunkiem Bogdana Wieczorka

BALLADA O MISTRZU - musical inspirowany tekstami Adama Mickiewicza w reżyserii siostry Benedykty Karoliny Baumann

Plener 9 2018-maly.JPG


XXIX Rajd Spadającego Liścia - 29 WRZEŚNIA 2018 r.

REGULAMIN RAJDU:

1. W XXIX Rajdzie Spadającego Liścia może uczestniczyć młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Dolnego Śląska i Opolszczyzny pod opieką swoich nauczycieli lub rodziców i innych osób do tego upoważnionych. Jedna osoba dorosła może mieć pod opieką nie więcej niż dziesięciu uczniów. Przypominamy, że opiekun grupy odpowiada za bezpieczeństwo i zdrowie powierzonych sobie uczniów podczas całego rajdu.

2. Spotykamy się 29 września 2018 roku o godz. 10.30 na stacji PKP w Długopolu Zdroju. Tym razem trasa rajdu będzie wiodła szlakami i drogami leśnymi Gór Bystrzyckich z Długopola Zdroju przez Ponikwę, Autostradę Sudecką i Starą Bystrzycę do Bystrzycy Kłodzkiej. Łączna długość trasy 16 km. Podczas rajdu w podgrupach tradycyjnie już rozgrywana będzie gra terenowa pod nazwą „Łańcuszek Świętego Andrzeja”. Godzina startu zsynchronizowana jest z pociągami jadącymi z kierunku Wrocławia.

3. Na pięknej leśnej polanie na wędrowców będą czekać: ognisko, porcja chleba i kiełbasy, przepyszna turystyczna zupa, herbata i kawa, pamiątkowy okolicznościowy znaczek rajdowy oraz oczywiście terenowe gry i zabawy. Planowane zakończenie rajdu około godz. 18.00 na stacji PKP w Bystrzycy Kłodzkiej. Godzina zakończenia rajdu zsynchronizowana jest z pociągami jadącymi w kierunku Wrocławia.

4. Wpisowe w wysokości 11 zł od uczestnika należy przelać na konto KTO, przesłać przekazem pocztowym lub przekazać osobiście w terminie do 25 września 2018 roku do godz. 14.00. Jeden dorosły opiekun na 10 uczestników jest zwolniony z wpisowego i ma prawo do bezpłatnego udziału w rajdzie.

5. W ramach wpisowego organizatorzy zapewniają uczestnikom rajdu: przewodnika rajdu, okolicznościowy pamiątkowy znaczek rajdowy, porcję kiełbasy i chleba, gorącą herbatę lub kawę, specjalny kalendarz na 2019 rok o tematyce ekologicznej, nagrody i upominki w grach terenowych.

6. Podczas rajdu obecne będą elementy profilaktyki antyuzależnieniowej i trzeźwościowej, a także spora dawka edukacji prozdrowotnej, co pozwala na włączenie udziału w rajdzie do szkolnego programu profilaktyki zdrowotnej i programu wychowawczego szkoły. W związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości, na szlaku zaplanowaliśmy także kilka sympatycznych akcentów rocznicowych.

7. Regulamin rajdu i inne informacje można znaleźć na stronie: www.kto.klodzko.pl. Dodatkowych informacji udziela też koordynator rajdu: Janusz Laska tel. 74/867-24-57.

Rajd SL Bystrzyckie.jpg


100 LAT NIEPODLEGŁEJ - otwarty konkurs historyczny

000-motyw na baner 300x105mm.JPG

Wszystkich bardzo gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w otwartym konkursie historycznym pn. 100 LAT NIEPODLEGŁEJ. Naprawdę warto!!!

REGULAMIN KONKURSU

1. W otwartym konkursie historycznym „100 lat Niepodległej” mogą brać udział wszystkie osoby w wieku od 7 do 100 lat mające obywatelstwo polskie.

2. Konkurs rozgrywany jest w następujących kategoriach wiekowych:

.........„BERBEĆ” - osoby od 7 do 12 lat (lub klasy 1 do 6 szkoły podstawowej)

.........„KADET” - osoby od 12 do 16 lat (lub kl. 7 i 8 szkoły podstawowej i gimnazjum)

.........„ELEW” - osoby od 16 do 19 lat (uczniowie szkół ponadgimnazjalnych)

.........„JUNIOR” - osoby w wieku od 19 do 30 lat

.........„SENIOR” - osoby w wieku powyżej30 lat.

3. Konkurs składa się z dwóch etapów:

Etap pierwszy

polega na rozwiązaniu nietypowego testu (test w załączeniu na kolejnych stronach) i przesłaniu go drogą pocztową lub osobistym dostarczeniu w terminie do 14 października 2018 roku do godz. 15.00 na adres: Kłodzkie Towarzystwo Oświatowe, ul. Daszyńskiego 12, 57-300 Kłodzku. Liczy się moment dotarcia testu do siedziby KTO. Po tym etapie wyłoniona zostanie grupa 100 osób (statystycznie po 20 osób w każdej grupie wiekowej), które najlepiej napiszą test i które zakwalifikują się do etapu drugiego. W tym etapie uczestnicy konkursu mogą korzystać z książek, atlasów i innych źródeł informacji. Szanse są więc duże!

Etap drugi

polega na wykonaniu szeregu atrakcyjnych ćwiczeń, zadań i czynności związanych z historią Polski z lat 1914-1923. Etap ten rozegrany zostanie dnia 11 listopada 2018 roku w godz. 12.00-14.30 w Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Kłodzku ul. Stefana kardynała Wyszyńskiego 1. W tym etapie uczestnicy konkursu mogą korzystać wyłącznie ze swojej osobistej wiedzy, umiejętności i mądrości.

4. Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się podczas Kłodzkiej Lekcji Śpiewania Pieśni Patriotycznych na 100 lecie Niepodległej 11 listopada 2018 roku w godz. 16.00-19.00 – i tylko w tym dniu.

5. Nagrody i wyróżnienia:

- wszystkie osoby, które zakwalifikują się do drugiego etapu otrzymują specjalny okolicznościowy dyplom uczestnictwa w finałowej części konkursu;

- w każdej grupie wiekowej przyznane zostaną dyplomy oraz nagrody rzeczowe i książkowe za trzy pierwsze miejsca oraz okolicznościowe medale: złoty, srebrny i brązowy - odpowiednio za zajęcie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca;

- ponadto wśród osób nagrodzonych 1, 2 lub 3 miejscem obecnych na lekcji śpiewania rozlosowany zostanie bon towarowy wartości 1.000,00 zł.

6. Organizatorzy konkursu: Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział Kłodzko, Kłodzkie Towarzystwo Oświatowe, Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Kłodzku.

7. Patronat medialny: BRAMA. Gazeta prowincjonalna Ziemi Kłodzkiej oraz Ziemia Kłodzka – Regionalne czasopismo transgraniczne.

Formularze pierwszego etapu konkursu znajdują się m. in. w wakacyjnych wydaniach gazet: Ziemia Kłodzka nr 285 oraz BRAMA. Gazeta Prowincjonalna Ziemi Kłodzkiej nr 8 (1113).

Cały test można przeczytać na naszej stronie w zakładce Informacje - ZAPRASZAMY!!!

.

.

.


Kłodzkie Towarzystwo Oświatowe jest organizacją pożytku publicznego

Wspieraj lokalne organizacje!

Aglomeracje miejskie są bogate a prowincja biedna - dlatego warto wspierać małe lokalne stowarzyszenia - wtedy na prowincji zostanie więcej pieniędzy na podejmowanie ważnych dla środowiska lokalnego inicjatyw. Takim stowarzyszeniem na Ziemi Kłodzkiej jest Kłodzkie Towarzystwo Oświatowe, które od 20 lat na różne sposoby wspiera rozwój dzieci i młodzieży z naszego regionu. Każda darowizna na cele statutowe KTO trafia w formie projektów, wsparcia finansowego, konkursów, lekcji śpiewania, wystaw, Amatorskiej Ligi Koszykówki, Orlika, pieszych rajdów górskich, obozów narciarskich lub wydawnictw edukacyjnych do młodzieży Ziemi Kłodzkiej. Przekaż swój 1 % podatku PIT na Kłodzkie Towarzystwo Oświatowe, bowiem na duże i mocno reklamujące się w mediach warszawskie, krakowskie oraz wrocławskie fundacje i stowarzyszenia wpłaca setki tysięcy osób, do małych prowincjonalnych i słabo reklamujących się organizacji trafia niewiele pieniędzy. Na Ziemi Kłodzkiej trudniej jest również o wsparcie osób prywatnych, niż w wielkich aglomeracjach miejskich, gdzie średnie zarobki są przecież o wiele wyższe niż na prowincji. Przekaż darowiznę na cele statutowe Kłodzkiego Towarzystwa Oświatowego, bowiem organizacje w dużych miastach (np. Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku) mają potężnych sponsorów. W dużych miastach ulokowane są przecież centrale dużych firm, koncernów i banków. Na Ziemi Kłodzkiej trudniej o wsparcie przez firmy.

Kłodzkie Towarzystwo Oświatowe 57-300 KŁODZKO ul. Daszyńskiego 12

KRS 0000092490

NIP883-14-25-812

REGON 890419913

Konto: BGŻ o/Kłodzko 30 2030 0045 1110 0000 0254 8240

Wpłacając na konto KTO prosimy o wpisanie w rubryce cel: działalność statutowa KTO

1-Rajd-4.jpg 002-listopad.JPG 06a.JPG